Globus má 7 nově oceněných výrobků z vlastních výrob

Globus má 7 nově oceněných výrobků z vlastních výrob

Dvanáctý ročník České chuťovky ocenil sedm výrobků od pekařů, uzenářů a kuchařů hypermarketu Globus. Ten se účastní soutěže už od roku 2016 a dodnes posbíral 23 ocenění. Letos porotě zachutnala šlehačkovo - mramorová i tvarohová bábovka, Královský koláč s českým mákem a švestkami, které patří do nové řady výrobků s názvem Česká tradice. Řezníci z Globusu letos uspěli s dušenou šunkou z kýty, Ostravskou klobásou a salámem Junior vyrobeným podle tradiční receptury. Poprvé byl přihlášen výrobek z Restaurace Globus, porotě zachutnala Gulášová polévka, kterou lze zakoupit i v praktické sklenici v regále Snadného vaření v Globusu.

Značka Poctivá výroba Globus označuje na tisícovku čerstvých potravin, které vznikají přímo v hypermarketech. Stovky kuchařů, pekařů a řezníků připravují denně přímo v Globusu zákazníky oblíbené potraviny a jídla, jejichž nabídka se neustále rozšiřuje. Základem jsou kvalitní suroviny, z nich jsou pak vyrobeny produkty podle vlastních receptur. Všechny chutné produkty, které vyrábí zaměstnanci v Globusu, jsou viditelně označeny etiketou Poctivá výroba Globus.

 

Vše se děje na jediném místě

Každý z 15 hypermarketů a Globusu Fresh v Praze na Pankráci má vlastní výrobní provozy. Základem je skutečná pekárna, cukrářství a za prodejním pultem pravé řeznictví. U každého hypermarketu je sýpka na mouku, kde začíná výroba pečiva. Čerstvost řeznických výrobků zaručují zase každodenní dodávky masa a práce řezníků od vlastního bourání, porcování, kuchyňské úpravy, výroby masných a uzenářských výrobků, až po třídění mas do pultu. Stejný poctivý přístup dodržuje Globus i ve svých  restauracích.

 

Výrobky oceněné Českou Chuťovkou 2020:

Řeznictví Globus

-        Ostravská klobása Globus

-        Dušená šunka z kýty Globus

-        Junior salám Globus

Restaurace Globus

-        Gulášová polévka 800 g

Pekařství Globus

-        Bábovka šlehačková – mramorová 740g

-        Bábovka tvarohová 740

-        Královský koláč makový se švestkami 120g, 720g

Výrobky Poctvié výroby Globus slavily úspěchy také v předchozích letech. Na kterých dalších oceněných výrobcích si můžete pochutnat?

2019:

-        Krůtí lyonský salám Globus

-        Selská paštika Globus

-        Chléb žitný Globus

-        Dort Schwarzwald Globus

2018

-        Tyrolský salám

-        Vepřové maso Globus, polokonzerva

-        Královský koláč

-        Dort s vlašskými ořechy a šlehačkou

2017:

-        Bageta cibulová

-        Královský bochník

-        Dort nugátový

-        Globus šunka

-        Telecí párky Globus

-        Tlačenka světlá Globus

2016:

-        Hovězí klobása

-        Játrovka s telecím masem

-        Talián

   

O soutěži:

Dvanáctý ročník soutěže Česká chuťovka proběhl ve spolupráci se Stálou komisí Senátu pro rozvoj venkova pod záštitou 1. místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky a ministra zemědělství Miroslava Tomana. Odborný patron: prof. Dr. RNDr. Pavel Matějka, rektor VŠCHT.

Více informací k soutěži Česká chuťovka na  www.ceskachutovka.cz či www.facebook.com/ceskachutovka.  

Globus má 7 nově oceněných výrobků z vlastních výrob