Nákupy v Globusu dle aktuálních nařízení

Nákupy v Globusu dle aktuálních nařízení

Vážení zákazníci, dle aktuálních nařízení je nutné pro vstup do našich hypermarketů mít na obličeji nasazený respirátor (KN95/FFP2). 

Zároveň stále platí, že v budově hypermarketu připadá na 1 osobu 15 metrů čtverečních.

1.     Jakým způsobem toto nařízení konkrétně zajistíte?

U všech vchodů jsou po celou otevírací dobu přítomni pracovníci ostrahy s počítadly v mobilních zařízeních, počty zákazníků ze všech těchto zařízení sčítají a zobrazují zpět do mobilních zařízení pracovníkům u vchodů. Před hypermarkety jsou instalované televizní obrazovky, které zobrazují aktuální kapacitu v hypermarketu.

V případě, že se kapacita plochy naplní, nově příchozí budeme vpouštět dle počtu zákazníků, kteří hypermarket opustí.

Vyvinuli jsme i technologické řešení, díky kterému si zákazníci můžou snadno ověřit aktuální vytíženost v hypermarketech.

Chtěli bychom ještě jednou zákazníky požádat, aby zvážili, zda mohou přijít nakupovat jednotlivě, nikoli ve dvojicích, jak povolují vládní nařízení. Snížili by tak riziko tvorby front před obchody.

2.     Kolik zákazníků pojmou vaše hypermarkety?

Naše hypermarkety díky svým velkým nákupním plochám nabízejí s tímto pravidlem možnost nákupů pro 700 až 1 000 zákazníků současně. Kapacita se odvíjí od konkrétní plochy daného hypermarketu.

3.     Kolik zaměstnanců bude kontrolou pověřeno?

Máme stálé týmy lidí, které se permanentně starají a vykonávají nadstandardní hygienická opatření. Tyto týmy nyní budeme posilovat o další pracovníky z externích agentur, kteří budou mít na starosti management front, počítání zákazníků a dodržování větších rozestupů v rámci obchodu.

4.     Máte několik vchodů, budete mít všechny otevřené? Budete u všech provádět front management?

Otevřené máme všechny hlavní vchody a u všech budou pracovníci s počítacími přístroji, tak pracovníky, kteří budou dohlížet na management front.

5.     Zrychlíme nákupy pomocí moderních technologií - rychlé odbavení

Obsluha v hypermarketech oslovuje zákazníky s nabídkou naskenování nákupu. Obsluha celý nákup naskenuje a zákazníkovi celý proces a případně vysvětlí, jak zacházet se Scan&Go. Zákazník také může zboží naskenovat sám. Úhrada nákupu pak probíhá na speciálních pokladnách Scan&Go.

Všeobecně používání moderních nakupovacích technologií Scan&Go a mobilní aplikace Můj Globus zrychluje celý nákup o desítky minut, navíc je z hygienického hlediska velmi bezpečný.

6.     Jak jste připraveni na případnou nespokojenost zákazníků čekajících venku? Jak budete řešit konflikty?

Většinou máme s našimi zákazníky dobré zkušenosti, chápou nutná opatření a respektují je. Ale i na nepříjemnosti musíme být připraveni. 

7.     Jaké jsou plochy hypermarketů? Jsou bezpečné z hlediska hygieny?

Hypermarkety Globus jsou svou plochou největší mezi obchody v Česku (od 9 000 do 12 000 m2). Proto jsou po hygienické stránce i velmi bezpečné, navíc dodržujeme nadstandardní hygienická opatření a zákazníci u nás ve velké míře nakupují moderními technologiemi, jako jsou skenery a mobilní aplikace.

8.     Jaká je průměrně běžná návštěvnost zákazníků na hypermarket? Kolik předpokládáte, že bude ve špičkách venku čekat lidí?

Záleží na velikosti nákupů, které budou pořizovat zákazníci v obchodě. Ale zákazníci u nás ve velké míře nakupují moderními technologiemi, jako jsou skenery a mobilní aplikace. A to zkracuje dobu nákupu i o desítky minut.

9.     Jak dlouho budou čekat?

Čekání na vstup do hypermarketu může trvat při vyšší návštěvnosti průměrně 10 až 15 minut. Ale netroufáme si odhadnout přesněji.

10.  Jaký prostor by podle vás byl ideální, pokud ne 15 m2?

Naše hypermarkety by díky své velkorysé ploše mohly pojmou bez problémů všechny zákazníky, pokud by nařízení znělo na jednu osobu na 10m2 v obchodě. A v tento případ bychom neměli před obchody žádné fronty.

11.  Jak budete postupovat, pokud přede dveřmi ještě čekají zákazníci, ale bude již před koncem otevírací doby?

Zákazníky, kteří stojí již ve frontě, se budeme snažit ještě obsloužit, ale zároveň budeme zajišťovat, aby se již další zákazníci do fronty nepřidávali.

12.  Jak budete mít otevřeno?

Otevírací dobu máme všech hypermarketech od 7 do 21 hodin.

13. Máte dostatek respirátorů? Jaký je zájem zákazníků o toto zboží?

Respirátory jsme zásobeni dobře, a i přes šestinásobný zájem zákazníků oproti času před vyhlášením povinnosti nošení těchto ochranných prostředků, máme nabídku dostatečnou. Nicméně s nadcházejícími omezeními volného pohybu obyvatelstva předpokládáme pokles zájmu o toto zboží.  

14. Dodržují zákazníci nařízení nosit respirátory v obchodě? Jak vymáháte nedodržování tohoto nařízení?

Velké komplikace jsme v tomto směru zatím nezaznamenali. Očekávaně se v minimálním množství dnes s nedostatečnou ochranou úst a nosu u zákazníků setkáváme. Většinou jde o zákazníky, kteří jen na povinnost zapomněli. Tito zákazníci jsou upozorňováni pracovníky ochranné služby, ale exekuce nařízení není v naší kompetenci. Novou povinnost nosit respirátor zákazníkům připomínáme také v našich rádiích a na plakátech, abychom přispěli k osvětě aktuálních nařízení.

Našim zaměstnancům poskytujeme respirátory na směnu zdarma.

15. Prodávali jste respirátory třídy KN95, dle našich informací jste je měli označené v regálu jako FFP2.

Co se týká respirátorů, v tuto chvíli máme v prodeji pouze typ FFP2. V prodeji jsme měli donedávna i respirátory KN95, které jsou Ministerstvem zdravotnictví schváleny a doporučovány jako vhodná ochrana úst a nosu. Co se týká Vámi zmíněného dodavatele, nesrovnalosti s ním řešíme.

Za nepřesné označení zboží se velmi zákazníkům omlouváme, zřídili jsme okamžitou nápravu.

16. Máte i dětské roušky a respirátory?

V nabídce v každém našem hypermarketu chirurgické roušky pro děti máme hned v několika provedeních. O dětské ústenky je zájem v posledních týdnech silný stabilně. V tuto chvíli předpokládáme pokles zájmu díky uzavření škol i pro děti prvních a druhých tříd a mateřských škol. V nabídce máme i respirátory menších velikostí, které dětem mohou lépe sedět na obličeji.

17. Musí zákazníci nosit respirátory i na parkovišti? Jak budete taková nařízení vymáhat, pokud je lidé nebudou dodržovat?

Dle nařízení mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví od 1. 3. mají lidé pohybující se na všech veřejně přístupných místech povinnost mít zakrytá ústa a nos respirátorem schváleného typu Ministerstvem zdravotnictví. To se týká i parkovišť u obchodů. Exekuce nařízení není v naší kompetenci.

18. Kolik stojí respirátory a roušky?

Respirátory i roušky prodáváme za nejnižší možnou cenu. Ceny se pohybují od 11,90 Kč za respirátor (vždy nutné aktualizovat dle dodávek!) a 6,90 Kč za roušku. Přičemž se snažíme nabídnout i výhodná balení po několika kusech.

Nákupy v Globusu dle aktuálních nařízení