Jak připravit halloweenskou party:
hosté
téma
strašidelný dům
dýně
stylový interiér
strašidelná hostina
halloweenská zábava

Party pro dospělé nebo pro děti?

Než se pustíte do příprav, nejprve si ujasněte, koho na svou strašidelnou oslavu pozvete. Pokud plánujete party pro dospělé – např. pro kamarády, kolegy z práce nebo spolužáky z vysoké školy, můžete se pustit do hororové výzdoby, děsivé hostiny a celkově u vás doma vytvořit skutečně strach nahánějící atmosféru.

Plánujete oslavu hlavně pro děti? Hrůzostrašným prvkům se raději vyhněte a sáhněte raději po motivech s dýněmi, černými kočkami, čarodějnicemi nebo netopýry. V Globusu pořídíte spoustu roztomilých halloweenských dekorací, které vaše děti určitě nevyděsí, ale pomohou navodit správnou náladu.


Tematicky zaměřená oslava

Součástí pozvánky na vaši halloweenskou párty může být kromě místa a času také téma. Naplánovat tak můžete slet čarodějnic, zombíků, hororových postav nebo upírů. Ve stejném duchu by se pak měla nést i výzdoba a halloweenské menu. Nechcete hosty omezovat? Dejte jim vědět, že kostýmy jsou libovolné.

Kostým si můžete sami vlastnoručně ušít nebo si ho vyrobit drobnou úpravou běžného oblečení. Pokud šití zrovna nepatří mezi vaše silné stránky, v našich hypermarketech si můžete vybrat z řady halloweenských masek, doplňků i kompletních kostýmů pro děti i dospělé. Zastavit se můžete také v našich odděleních s textilem, papírenským či kutilským zbožím a dekorativní kosmetikou.

Náš tip:

Svůj kostým, pohoštění i dekorace si můžete vylepšit umělou krví. Snadno si ji doma připravíte z kukuřičného sirupu, kapky červeného potravinářského barviva a trošky kakaa.

Dům, který budí hrůzu už z dálky

Zaujměte své hosty ještě předtím, než vkročí do vašeho domu. Pokud vám to prostředí, ve kterém žijete, dovoluje, proměňte své obydlí díky venkovním dekoracím ve strašidelný dům.

Jak toho dosáhnout? Okolo cestičky ke vchodovým dveřím rozmístěte vydlabané dýně s LED svíčkami s mihotavým plamenem, na zahradě nechte popadané listí, rozvěste všude okolo umělé pavučiny a na stromy pověste papírové nebo plastové netopýry, kostlivce či další strašidelné dekorace.

Do temnějšího koutku můžete umístit také několik polystyrenových náhrobků osvětlených hřbitovními svíčkami, okolo plotu omotejte oranžově svítící světýlka a před vchodové dveře můžete umístit třeba sošku černé kočky nebo ducha.

Vyhrát si lze také s výzdobou oken – taková figurína mumie, upíra nebo zombie vykukující za závěsem může vyděsit nejednoho vašeho hosta.

Dýně, kam se podíváš

Když se řekne Halloween, spoustě z nás se okamžitě vybaví vydlabané dýně, proto by na vaší party v žádném případě neměly chybět.

Použít je můžete nejen venku, ale výborně se hodí také do vaší interiérové výzdoby, proto s dýněmi určitě nešetřete. Pár dýní vydlabejte a vyřežte už před oslavou, ale samotné dlabání a vyřezávání dýní můžete zařadit i na program vaší party. Co takhle prověřit zručnost vašich hostů a vyzvat je, aby mezi sebou soutěžili o nestrašlivější dýni?

U dětí však dávejte pozor, aby si při vyřezávání nezpůsobily nějaká zranění, a hlavně menším z nich raději pomozte.

V Globusu seženete spoustu dýní určených přímo na dlabání, ale také dekorativní dýně v pestrých podzimních barvách, roztodivných tvarech a velikostech, které perfektně poslouží k výzdobě vašeho obydlí.

Uvnitř domu hrůzy

Dýně nejsou jediné, čím byste měli váš dům vyzdobit. Kostlivci, lebky, svíčky, lampióny, pavučiny a ztlumená světla v červených, oranžových nebo zelených tónech, to vše přidá interiéru na strašidelné atmosféře.

Pustit můžete také nahrávku děsivých zvuků (hrozivý smích, vrzání dveří či jekot v šeré předsíni dokáže pěkně nahnat strach), která se ozve hned, jak hosté vstoupí do domu.

Strašidelné občerstvení

Jestliže máte pevně dané téma, v tomtéž duchu připravte i občerstvení. Čarodějnice potěší skořicová košťata nebo čarodějnické klobouky, jež připravíte podle receptů uvedených v tomto článku. Upíry zase zaujme sklenice Bloody Mary, červené limonády nebo džusu.


Na Halloween se nebojte experimentovat a svým blízkým připravit opravdu děsivé lahůdky. Pro dramatičtější efekt můžete použít kečup, umělou krev nebo potravinářské barvivo, které každé pochoutce přidá na strašlivosti.

V hypermarketu Globus pořídíte také spoustu sladkostí ve speciálním halloweenském provedení.

Děsuplná zábava

A čím se během oslavy zabavit? Kromě výše zmíněného dlabání a vyřezávání dýní můžete koukat na klasické černobílé i moderní horory, vyprávět si navzájem hrůzostrašné historky nebo připravit pro své hosty strašidelnou stezku odvahy.

Máte rádi nadpřirozeno? Zkusit můžete výklad z karet nebo "vyvolávání duchů". Zahrát si můžete také speciální halloweenskou verzi „Hádej, kdo jsi“, kdy na lepicí papírek napíšete nějakou příšeru nebo hororovou postavu, kterou musí hráči uhodnout, a dáte jim ho na čelo.

Čarodějnicky zaměřenou party můžete okořenit kvízem s otázkami souvisejícími s magií a kouzly nebo si můžete dát závody „v letu“ na košťatech či zkusit uvařit nějaký lektvar.

Doufáme, že vám naše tipy pomohou pro vaše blízké připravit skvělou halloweenskou párty a přejeme vám, abyste si tento mystický svátek plný duchů, tykví a strašidelné atmosféry naplno užili.