Spolupráce s EU

Díky finanční podpoře Evropské unie jsme hrdou součástí Českého plánu obnovy

Protože nám v Globusu záleží na budoucnosti prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme, zapojili jsme se do Českého plánu obnovy.
Ten vytvořila Evropská unie v rámci Nástroje pro oživení a odolnost s cílem pomoci členským státům v zavádění opatření na podporu obnovitelných zdrojů energie, zlepšení vodohospodářství apod. Jsme rádi, že můžeme být součástí této iniciativy.

Globus Plzeň-Chotíkov

Předmětem akce je snížení spotřeby elektrické energie rekonstrukcí strojovny potravinářského chlazení a výměna otevřeného chladicího a mrazicího nábytku na prodejní ploše za uzavřený nábytek a náhrada freonového chladiva za přírodní chladivo CO2, čímž dojde ke snížení uhlíkové stopy.

Globus Havířov

Využití obnovitelných zdrojů energie díky výstavbě fotovoltaické elektrárny o výkonu 359,7 kWp na střeše hypermarketu Globus Havířov.

Globus Praha-Čakovice

Lepší hospodaření s pitnou vodou při provozu čerpací stanice u hypermarketu Globus Praha-Čakovice díky retenci vody dešťové.

Globus Ostrava, Plzeň-Chotíkov, Liberec,

Využití obnovitelných zdrojů energie díky výstavbě tří fotovoltaických elektráren o výkonu 999,9 kWp na střechách hypermarketů Globus Plzeň, Globus Ostrava a Globus Liberec

Ke stažení

Plzeň-Chotíkov - Výměna technologie potravinářského chlazení

plzen_pot_chlazeni_fve

formát pdf
Stáhnout

Havířov - Pořízení fotovoltaického systému

havirov_fve

formát pdf
Stáhnout

Čakovice - Revitalizace nakládání s dešťovými vodami

cakovice_destova-voda

formát pdf
Stáhnout

Ostrava - Instalace FVE

ostrava_fve

formát pdf
Stáhnout

Plzeň-Chotíkov - Instalace FVE

plzen_fve

formát pdf
Stáhnout

Liberec - Instalace FVE

liberec_fve

formát pdf
Stáhnout