OvoceDezertyDortyPečeníOslava
14. 06. 2024
@kitchenaffair.cz

Nepečený jahodový dort Charlotte

Jednoduchý, a přitom vizuálně velmi efektní dort? Tak taková je Charlotte. V kombinaci s čerstvými jahodami je prostě neodolatelná a bude ozdobou každé narozeninové oslavy.

Náročnost receptu

Příprava 30 minut
Střední

Co budete potřebovat

Na dortovou formu či dortový ráfek o ⌀ 20 cm (cca 8 porcí):

  • 500 gjahod
  • 2,5 balenídlouhých cukrářských piškotů
  • 500 gmascarpone
  • 400 mlsmetany ke šlehání
  • 6 plátkůželatiny
  • 100 gcukru moučka
  • 1 lžícevanilkové pasty
  • stuhu na ozdobu

Postup

1

Želatinu dáme do rendlíku, přidáme asi 4 lžíce vody a necháme nabobtnat. Do mísy vložíme mascarpone a cukr, vanilkovou pastu a lehce prošleháme. Potom přilijeme smetanu a vyšleháme do krémové konzistence (směs může být i trochu tekutější).

2

Zhruba 300 g jahod nakrájíme na malé kostičky a vmícháme je do krému. Želatinu v rendlíku zahřejeme a necháme úplně rozpustit. Do rozpuštěné želatiny přidáme dvě lžíce připraveného krému, rychle rozmícháme a vlijeme do zbytku krému. Co nejdůkladněji promícháme, aby se smetana s krémem dobře spojila. Potom krém dáme na chvíli stranou.

3

Dno zavřené formy vyložíme piškoty. Potom formu rozevřeme a piškoty naskládáme svisle po okraji celé formy. Doporučuji si konec, na kterém bude piškot stát, zhruba o centimetr zaříznout, aby piškot stál opravdu rovně a nekymácel se.

Pokud použijeme ráfek, můžeme si piškoty naskládat přímo na talíř, na kterém chceme dort servírovat, a pomocí ráfku dno z piškotů vykrojit. Potom ráfek o pár centimetrů rozevřeme a piškoty naskládáme i po obvodu. Stejně jako v předchozí variantě si stojnou hranu seřízneme rovně.

4

Jakmile vyložíme piškoty celou formu, můžeme ji vyplnit připraveným krémem. Vrch krému uhladíme, ozdobíme pokrájenými plátky jahod a dáme na minimálně 4 hodiny ztuhnout do lednice.

5

Jakmile je dort tuhý, opatrně z něj sejmeme formu či ráfek a po obvodu ho svážeme stuhou, nebo ho můžeme rovnou servírovat.

Další recepty s jahodami:

Kam dál

Všechny slevy

Prohlédněte si veškeré zlevněné zboží, které pro Vás hypermarket Globus má k dispozici.
Dozvědět se více
Historie Globusu

Historie Globusu

V roce 1828 si v sárském městečku St. Wendel otevřel pan Franz Bruch malý obchod s potravinami.
Zjistit víc o historii Globusu
Historie Globusu

Naše hodnoty

Prozradíme vám, jak to u nás chodí, čemu věříme a jakých hodnot se držíme již od založení společnosti.
Dozvědět se více
Naše hodnoty