Svět dětí

10 článků

Jak vařit dětem?

Připravit dětem vyvážené jídlo, které bude prospívat jejich zdravému vývoji, není někdy snadné. Tím spíš, když jich musíte nachystat hned několik denně a vaše děti patří mezi vybíravější jedlíky. Přesto nemusíte v kuchyni trávit zbytečně moc času. Jak na to? Nejen to se dozvíte v tomto článku.
Zobrazit článek

Jak vybrat správný batoh do školy?

Školní batoh bude vašemu dítěti dělat společnost téměř každý den i několik let, proto je důležité jeho výběr nepodcenit. Školákovi by neměl příliš zatěžovat záda a nošení by pro něj mělo být příjemné. Podle čeho tedy správný batoh vybrat?
Zobrazit článek

Zvládněte nástup dítěte do školy bez zbytečných starostí

Nástup dítěte do školy přináší rodičům řadu nových starostí. Musí např. dohlédnout, aby žáček do školy donesl vše, co bude na výuku potřebovat, udělal si včas úkoly a doma nezapomněl svačinu nebo věci na tělocvik. Podívali jsme se blíže na několik běžných povinností, které vás jako rodiče školáka od 1. září čekají, a přinášíme vám pár tipů, jak je co nejlépe zvládnout.
Zobrazit článek

Pět chytrých školních potřeb, které dětem usnadní učení

Sešity, úkolníčky, psací potřeby, notýsky, kreslicí kartony nebo barevné papíry… Děti na začátku roku potřebují desítky nových pomůcek. Vždy se vyplatí počkat na seznam, který doporučí učitel. Řada pedagogů rovněž řeší nákup pomůcek hromadně pro celou třídu na začátku září. Rozhodně ale nešlápnete vedle, když už teď investujete do chytrých vychytávek, které vašemu školákovi usnadní učení a každodenní přípravu do školy.
Zobrazit článek

Na co myslet při výběru školních potřeb?

Víte, že i školní pomůcky mají přímý vliv na to, jak se dítě při výuce cítí? Kvalitní školní výbava může děti motivovat k učení i rozvíjet jejich schopnosti. Proto si v dnešním článku řekneme, podle čeho vybrat aktovku, k čemu slouží grafomotorické listy nebo jak se od sebe liší běžné od recyklovaných školních potřeb.
Zobrazit článek

Jak si naplánovat nákup školních pomůcek?

Známe to všichni. Na začátku září jsou papírnictví plná k prasknutí. Všude jsou dlouhé fronty nervózních rodičů s dětmi, kteří kupují cokoliv, co se jim dostane pod ruce. Jen aby rychle nakoupili vše ze seznamu od třídního učitele nebo dohnali resty. Nákup školních pomůcek takhle vypadat ale vůbec nemusí. Stačí si vše včas naplánovat a děti na první školní den připravíte i bez zbytečného stresu.
Zobrazit článek
1 z 1