Archiv tiskových zpráv

Tiskové zprávy vydané společností Globus dle jednotlivých let
105 textových zpráv
01. 03. 2024

Globus je nejlepším Rostlinným řetězcem roku 2024, potvrdila nezávislá anketa

Již potřetí za sebou získaly hypermarkety Globus prvenství v prestižní anketě Rostlinně. Znamená to, že v těchto obchodech najdou Češi vůbec nejlepší nabídku veganských potravin na tuzemském trhu. Podle Globusu je to tím, že naslouchá přání svých zákazníků a přináší jim neustále zajímavé novinky. Díky neustálé snaze prohlubuje své odborné know-how a může tak být dlouhodobým lídrem českého moderního trhu s alternativní stravou.
Číst více
29. 02. 2024

Globus a LEGO® podpoří prodejem stavebnic Nedoklubko®, které pomáhá předčasně narozeným dětem a jejich rodinám

Silné značky se spojily, aby přispěly na pomoc předčasně narozeným dětem. Z každé stavebnice LEGO® prodané v březnu a dubnu v hypermarketech Globus poputuje 10 korun neziskové organizaci Nedoklubko®. Ta dlouhodobě pomáhá rodinám předčasně narozených miminek a spolupracuje s neonatologiemi napříč Českem. Z výtěžku organizace tak pořídí například NedoVaky pro blízký kontakt rodičů s jejich nedonošeným miminkem a poskytne podporu rodinám, aby těžkou situaci po předčasném narození dítěte snáz zvládly.
Číst více
12. 02. 2024

Svatý Valentýn: Zvyšuje se poptávka po kvetoucích rostlinách v květináčích, svátku dominují sladkosti

Lidé, kteří kupují dárky u příležitosti svatého Valentýna, si žádají čím dál častěji květiny v květináči. Podle hypermarketů Globus jde o jeden z projevů hlubšího ekologického smýšlení lidí. Proto tyto obchody objednaly na svátek zamilovaných mimořádnou zásilku nových druhů rostlých pokojových květin. Letos se také rozšiřuje nabídka tematického dárkového zboží k tomuto svátku. A v cukrářstvích a pekařstvích Globusu se tvoří tisíce dortů s pravou šlehačkou, jahodami, malinami, které budou navíc zdobeny srdíčky.
Číst více
05. 02. 2024

Konec masopustu tradičně znamenal zabijačky. Za tlačenkami a prejtem se dnes lidé vydávají do Globusu

Konec masopustu je tady. Po týdnech střídmé stravy tradice velí se posilnit. V mnoha domácnostech to kdysi znamenalo pořádnou hostinu ze zabíjačky. Ale většina lidí dnes již nemá, od koho domácí jitrnice, jelítka, tlačenku a prejt dostat. Jistotou jsou tak pro mnoho lidí zabijačkové speciality, které dělají řezníci v hypermarketech Globus. V masopustní nabídce nejsou pozadu ani místní pekaři, kteří k zabijačce pečou chleby z žitného kvasu a vyrábí koblihy s několika druhy náplní.
Číst více
16. 01. 2024

Flexitariáni táhnou prodeje alternativních potravin. Globus neustále zatraktivňuje nabídku Zdravých světů

Rok od roku roste počet lidí, kteří se stravují odlehčeně, vyhledávají kvalitní potraviny se sníženým obsahem cukru, bez laktózy, bez masa, BIO či s vysokým obsahem proteinu. Přičemž začátek roku je každoročně pro změnu jídelníčku nejčastějším spouštěčem. Toto vše ukazují data šestnácti oddělení Zdravý svět v hypermarketech Globus, z nichž každé nabízí okolo 1 100 alternativních potravin.
Číst více
21. 12. 2023

Do okolí hypermarketů Globus se „rozletí“ 2,5 tisíce dárků z vánočních stromů

Každý z šestnácti hypermarketů Globus měl i letos svůj vlastní „Strom splněných přání“. Na každém visely desítky až stovky vzkazů pro Ježíška. Tím se mohl stát pro klienty dobročinných organizací, tedy děti v dětských domovech, seniory v pečovatelských domech či handicapované ve stacionářích, každý zákazník. Přání, která nenašla svého osobního dárce, se mnohdy snažil pořídit sám daný hypermarket, do dárcovství se zapojili i zaměstnanci.
Číst více
1 z 18

Pro Novináře

Prohlédněte si naše nejnovější tiskové zprávy nebo nám rovnou napište.

Aneta Turnovská

Tisková mluvčí Globus

Koordinace Praha Kostelecká 822/75, Praha 9, 196 00

logo_globus_media

formát pdf
Stáhnout
Zůstaňte s námi v kontaktu
FacebookInstagram

Zjistěte o nás více

Historie Globusu

Vše začalo v roce 1828, kdy si v sárském St. Wendelu otevřel pan Franz Bruch malý obchod s potravinami.

Dozvědět se více

Naše hodnoty

Prozradíme vám, jak to u nás chodí, čemu věříme a jakých hodnot se držíme již od založení společnosti.

Dozvědět se více