O bedýnky Globusu s ovocem a zeleninou „Zachraň mě“ je od začátku velký zájem. První se prodávaly pilotně od března na jednotlivých hypermarketech, od léta je lze pořídit ve všech šestnácti hypermarketech Globus. „Do teď u nás zákazníci zakoupili 21 000 bedýnek o váze 3 až 3,5 kilogramu. Jde tedy o zachráněné plody převyšující hmotnost 63 000 kilogramů, ročně tak můžeme dosáhnout záchrany 150 000 kilogramů ovoce a zeleniny,“ řekla Aneta Turnovská. 

Banány, rajské i citróny

V bedýnkách se ocitá ovoce a zelenina v průběhu dne podle přebytků plodů v regálech. „Vždy jde o výpěstky ve velmi dobré kondici, které když urychleně najdou svého strávníka, jsou zaručeně kvalitní potravinou. Máme stanovená přísná pravidla pro skladbu bedýnek. Ta zní čtyři druhy ovoce či zeleniny alespoň o váze tří kilogramů. Častými artikly v bedýnkách jsou sezónní produkty jako nyní rajčata, okurky, kapie, výpěstky jednodenní spotřeby, jakými jsou ředkvičky či jarní cibulka, ale nechybí mnohdy citrusy, kiwi a podobně,“ řekla Aneta Turnovská. Zákazníci bedýnky najdou na stojanech s názvem „Zachraň mě“ u pokladen.   

Testuje se i prodej balíčků dalších čerstvých potravin

Globus testuje současně v hypermarketech v Praze Čakovicích, Plzni a Havířově prodej balíčků čerstvých potravin „Zachraň mě“. Balíčky obsahují potraviny s původní prodejní cenou 99 korun, ty jsou však takto ke koupi za souhrnných 49 korun. Produkty jsou do těchto boxů vybrány a zabaleny tři dny před uplynutím data minimální trvanlivosti a v prodeji jsou maximálně do tohoto výrobcem stanoveného dne. Zda je i tento projekt zajímavý pro zákazníky, hypermarkety Globus posoudí začátkem roku 2024.