Vánoční sortiment je letos opět bohatý. Globus předpokládá, že zájem o potraviny na sváteční stůl i o dárky bude podobný jako minulé roky. „Naší snahou je, abychom našim zákazníkům s přípravami na svátky pomohli, aby pro ně nebyly tak náročné na čas a úsilí. Nákupy na Vánoce odstartují na začátku listopadu a budou trvat až do poslední chvíle, tedy dopoledních hodin Štědrého dne. Po celou tuto dobu u nás nakupující najdou vše potřebné,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus.

Tipy, jak si lze v Globusu usnadnit přípravy na Vánoce:

  • Nakoupit pod jednou střechou od potravin po dárky

  • Objednat si máslové cukroví v cukrářství

  • Pořídit ručně pletenou vánočku od pekařů

  • Objednat čerstvé maso a uzeniny u řezníků

  • Koupit hotová jídla od kuchařů

Pekaři a cukrářky připraví pečivo za zákazníky


Bez vánočního pečiva jakoby svátky ani nebyly. Letošní přípravy v šestnácti pekárnách a cukrářstvích počítají s přibližnou spotřebou 19 tun másla, 11 tun rozinek a 7 tun mandlových plátků. Těsta jsou zadělávaná v sousedství prodejní plochy v hypermarketech Globus, a tak oddělení pekařství jen tak bez povšimnutí nikdo nemine. „Letos plánujeme připravit 180 tisíc ručně pletených vánoček plných másla, s rozinkami nebo bez nich a zdobené mandlemi. To je stejný objem jako v loňském roce, ale jsme samozřejmě připraveni ihned reagovat na zvýšenou poptávku. Pozorujeme, že zákazníci stále častěji využívají také možnost objednat si například větší množství cukroví dopředu,“ řekl Pavel Meduna, vedoucí výroby šestnácti pekařství a cukrářství Globus. Co se týče novinek, letos si pekaři a cukráři připravili pro zákazníky Medovníkový dort Globus o hmotnosti 1,4 kilogramu či ručně vykrajované figurky a vánoční tvary z medovníkového těsta plněné mléčno-medovou náplní.

Vánočky pomáhají


Vánočka je před svátky nejprodávanějším sladkým pečivem. V letošním roce se opět k jejímu prodeji váže dobročinná aktivita. Od 13.12. do 24.12.2023 bude Globus z prodeje každé vánočky De luxe 1 000 gramů věnovat 25 korun na charitativní projekty v lokalitách, kde má hypermarkety.

Čerstvá masa, uzeniny i hotová jídla se zaručenou kvalitou


Kilometry vinné klobásy, tuny delikátních šunek a nepočítaně masa na řízky připraví letos v Řeznictví Globus. Vše je děláno na míru chutím zákazníků. Ti se drží o Vánocích hlavně tradic a rodinných zvyklostí. „Na svátečním stole nesmí chybět řízek, často dojde i na telecí, nejčastěji ale zůstane u vepřového. A samozřejmě v mnoha rodinách se traduje v tento čas příprava čerstvé vinné klobásy, kterou děláme bezlepkovou a dle tradice obsahuje i podíl hovězího masa,“ řekl Pavel Holeček za řeznictví Globus. Nově řeznictví dělá výrobky do skla, jako je hovězí nebo vepřový guláš, Chilli con carne nebo Boloňskou omáčku, kterými si mohou lidé jídelníček zpestřit, aniž by museli složitě vařit. Ulehčením je také objednávkový systém sortimentu řeznictví a uzenářství, který může zákazníkům uspořit čas a zmenšit stres v předvánočním shonu. Horkou novinkou je rozšíření konceptu Drůbežího řeznictví do hypermarketu Globus Brno a Ústí nad Labem.  Koncept úspěšně funguje ve všech pražských hypermarketech a Pardubicích. Jde o prodej kuřat, která jsou chována a krmena 56 dní na podestýlce.

Vánoční nabídka restaurací Globus bude také obsahovat typická česká sváteční jídla. V nabídce bude smažený kapr a řízek s bramborovým salátem, nebude chybět ani tamní legendární svíčková na smetaně nebo houbový Kuba. Typická vánoční jídla zákazníci naleznou i v regálech Snadného vaření přímo na hypermarketech. Pod taktovkou kuchařů vznikají také oblíbené pomazánky a lze si zde také objednat výborné chlebíčky.

Od kapra, jiker a mlíčí až po novinku


Globus ve svých chlazených rybích pultech prodává čerstvé ryby včetně kaprů z klatovských sádek. „V prodeji budeme mít různě zpracovaného kapra, jako např. půleného kapra s kůží, půleného kapra bez kůže, filety s kůží, také kapří skelety, jikry i mlíčí. Kapří skelety, stejně jako kapří hlavy a vnitřnosti se dají využít pro přípravu tradiční rybí polévky – o tyto suroviny je každoročně velký zájem. Vedle toho na vánoční svátky zákazníci pořizují filety lososa a tuňáka. Letošní novinkou v sortimentu je čerstvý chlazený kuchaný candát obecný celý,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus.

Na odbyt jdou prémiovější cukrovinky a alkohol


Co se týče vánočních kolekcí, čeští zákazníci nepodléhají trendům, ale vyhledávají oblíbenou a osvědčenou značku. O Vánocích ale žádají cukrovinky prémiovější. „Zákazníci v Globusu očekávají pestrou nabídku i prémiového alkoholu. Zvýšený zájem je o dárkové kazety alkoholu se skleničkami a dalšími dárky, o vína v dřevěných kazetách, ale také o speciální nápoje, jako jsou například ledová a slámová vína. To vše budeme zákazníkům ve vánočním období nabízet, mnoho z nich bude součástí promočních aktivit v letácích a vánočních katalozích,“ řekla Aneta Turnovská. Vedle toho jsou populární rumy a v současné době i giny, které mohou být využity při přípravě drinků v kombinaci s nealkoholickými nápoji.

Pro děti stavebnice Lego i plyšáci


Globus přináší i letos spoustu zajímavé dárkové inspirace. Pro menší děti jsou trendy interaktivní a dřevěné hračky, pro starší děti Lego, stavebnice a společenské hry. Od značky John Deere jsou v sortimentu pro nejmenší děti traktory se zvukem a valníkem. Velké děti mohou zaujmout elektrokoloběžky, které bude Globus nabízet ve vánočním katalogu. „Ve všech kategoriích pro děti, tedy v panenkách, velkých plyšácích, v dřevěných hračkách a dalších oblastech hraček máme v tomto roce opět přibližně 60 procent novinek,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus. Hypermarkety Globus mají celou řadu zajímavých kreativních dárků od make-upů a různých výrob náramků po Lego. To je dlouhodobým trendem pro dětské kreativce napříč všemi věkovými kategoriemi. Lego má pro nejmenší stavebnici Duplo, pro větší pak novou řadu Dreamzzz, velmi oblíbené je také Lego Technic a pro fanoušky Globus nabízí i Lego Kytice a další.
Zklamáni z tamní nabídky nebudou ani vyznavači společenských her, jejich nabídku Globus obnovuje každý rok. Nově stojí za povšimnutí hry od společnosti Ravensburger Odložené případy, dále novinky od Dino, jako je Detektiv kočička nebo Pirátský poklad nebo únikové hry pro starší děti i dospělé. Od Albi pak lze doporučit dětské hry Bobří hra a Co čmáráš? Nachystané jsou také novinky v rámci licence Harryho Pottera, Gabby a Paw Patrol.

Otevírací doba


V hypermarketech Globus platí otevírací doba 7 až 21 hodin, výjimkou je hypermarket Globus v Praze na Černém Mostě, kde je otevřeno od 7,30 hodin do 22 hodin a Globus Praha Štěrboholy, který je otevřen od 7 do 22 hodin.
Podrobnosti jsou uvedeny na webu www.globus.cz a v mobilní aplikaci Můj Globus.
Výjimkami budou před Vánoci dny 22. 12. a 23. 12., kdy platí na všech hypermarketech Globus mimořádná otevírací doba od 7 do 22 hodin vyjma hypermarketu Globus Černý Most, který bude mít otevřeno do 23 hodin.Dne 24. 12. bude otevřeno od7 hodin do 11,45 hodin. Hypermarket na Černém Mostě a ve Štěrboholech zavře již v 11,30 hodin.

Globus Fresh v Pardubicích Dubině bude otevřen od 7 do 18 hodin vyjma 24. 12., kdy bude mít otevřeno do 11,45 hodin. Fresh v Praze Stodůlkách bude mít 22. 12. a 23. 12. prodlouženou otevírací dobu do 22 hodin, na Štědrý den zavře v 11,45 hodin.


O svátcích 25. 12. a 26. 12. jsou všechny provozovny Globus uzavřeny. Otevřeno bude opět 27. 12. a to v běžných provozních hodinách.


Dne 31. 12. platí mimořádná otevírací doba od 7 do 18 hodin ve všech šestnácti hypermarketech Globus a Fresh Stodůlky. Fresh v Pardubicích na Silvestra bude otevřen do 15 hodin.