Vítězem prosincového kola VISA CZECH TOP SHOP 2021 je Hypermarket Globus v Čakovicích. Podle odborných inspektorů soutěže je nakupování v kompletně zrekonstruovaném čakovickém Globusu skvělým zážitkem.

Inspektoři VISA Czech Top Shop navštívili hypermarket Globus v Čakovicích po jeho kompletní rekonstrukci v prosinci. Shodli se, že zažili doslova příjemný šok. „Uvnitř se totiž rozprostírá velká, ale velmi přehledná nákupní plocha, jejíž sekce označují metrová svítící písmena, která jsou čitelná přes celou obrovskou prodejní plochu, a jsou tak výborně přehledná díky nízkým regálům. Každá sekce pak nabízí neobvykle bohatou nabídku zboží,“ řekla Markéta Němcová, marketing manager VISA CZECH TOP SHOP.

„Celý tým Globusu včetně vedení má velkou radost. Je to pro nás pocta, že jsme se stali vítězi VISA Czech Top Shop za měsíc prosinec. Naše prodejna v Čakovicích je pro společnost Globus v České republice novým milníkem,“ vyjádřila se k ocenění Maria Stütz, vedoucí provozu Globus ČR. Podle jejích slov bylo hlavním účelem rekonstrukce v Čakovicích zlepšení přehlednosti obrovského množství sortimentu na prodejní ploše. Nakupování by totiž pro zákazníky Globusu mělo být co možná nejpříjemnější. U nových prodejen Globus jsou tak základem funkční a atraktivní prostory. Rozdělení na jednotlivé skupiny zboží, tzv. „světy“, zákazníkům usnadňují orientaci. Produkty jsou uspořádány logicky a intuitivně, zákazníci je mají přímo před očima. Byla snížena výška všech regálů, aby zákazníci měli přehled v rámci celé prodejny.

Těchto radikálních změn si zákazníci všímají, jejich zpětná vazba na rekonstrukci je velmi pozitivní. Prodejní plocha působí vstřícně a má velmi inovativní design, což zákazníci velmi oceňují. Často také zmiňují novou pokladní zónu jako velký pokrok. To vše zaujalo vedle zákazníků také porotu VISA Czech Top Shop. Ocenění za nejlepší kamennou prodejnu prosince roku 2021 převzala Maria Stütz, vedoucí provozu Globus ČR, od Josefa Kunčara, Senior Manager, Merchant Sales & Acquiring VISA, a Michala Prázného, VP Business Development, Global Payments Europe.

O soutěži VISA Czech Top Shop 2021: Je analogií hvězd Michelin udělovaných nejlepším restauracím. Inspektoři inkognito navštěvují a hodnotí každý měsíc nominované prodejny. Pro hodnocení je osm kritérií od exteriéru provozovny, konceptu, přes navigaci na prodejně, podpory moderních způsobů placení až po přívětivost personálu.