Spolupráce Globusu a Konta Bariéry začala v roce 2002. Od té doby jde část finančních prostředků z prodeje tašek v hypermarketech Globus na pomoc hendikepovaným. Celkem se za víc, než dvacet let podařilo vybrat 36 milionů korun a za ně nakoupit 89 velkoprostorových automobilů Ford, které využívají charitativní spolky ve prospěch svých hendikepovaných klientů.

„Díky našim zákazníkům, kteří jdou s námi udržitelnější cestou a k nákupům využívají ekologické varianty tašek a sáčků, můžeme podpořit další tři dobročinné organizace. Přejeme spolkům a jejich klientům mnoho šťastných kilometrů v nových vozech,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí společnosti Globus. Dodala, že aktuální předání vozů se zdrželo kvůli nedostatku automobilových komponentů, jenž postihl celý trh. Původně měly organizace vozy přebírat na podzim roku 2022.

  „S Globusem jsme v nadaci rozjížděli firemní fondy, byl první společností, která se s námi rozhodla dělat charitu, a společně jsme inspirovali řadu dalších firem – dnes máme firemních fondů přes deset. Je skvělé, že naše spolupráce trvá už tak dlouho a že jsme společně pomohli tolika hendikepovaným lidem a organizacím. Z každého předaného auta mám obrovskou radost,“ řekla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Vozy Ford Custom dostanou v roce 2023 tyto organizace:

 1.      MCU KOLOSEUM, o.p.s. (Liberec) poskytuje celou škálu služeb jak hendikepovaným, tak seniorům – terénní služby, osobní asistence, doprava do škol, k lékaři, nákupy a jiné.   

 2.      Otevřená OKNA, z.ú. (Jindřichův Hradec) poskytuje služby chráněného bydlení a terapeutické dílny, soc. terapeutickou dílnu, provozuje prodejní galerii, zaměstnává osoby se zdravot. postižením, poskytuje odborné poradenství.

 3.      Život bez bariér, z.ú. (Nová Paka) provozuje sociální služby – denní stacionář, sociální rehabilitace, půjčovna kompenzačních pomůcek, provoz chráněných dílen, bezbariérové ubytování, sportovní a vzdělávací programy.

Konto Bariéry: 

Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se už 30 let účastní desetitisíce dárců – svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

www.kontobariery.cz