Hlavním trendem v opalovací kosmetice je růst prodeje produktů s vyššími ochrannými faktory 30, 50 a 50+. „Jedničkou jsou opalovací přípravky s UV 30, následují je s 50 a 50+ faktorem. Větší informovanost přesouvá nákup opalovací kosmetiky k faktorům vyšších hodnot,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus. Zájem o tyto produkty je podle ní trvalý a v průběhu let narůstá.

Důležitý je přírodní obsah i velikost a rozložitelnost obalu

Nově je pro kupující důležité i to, v jakém balení si svou opalovací kosmetiku pořídí a jaké má složení. „Co se týče tendence, roste obliba v segmentu „Vegan Friendly“. Dále zákazníci při výběru opalovací kosmetiky berou v potaz, zda má její obal certifikát FSC a jestli tuby jsou z recyklovaného materiálu. Trendem je i omezování parfemace produktu a zařazování co nejvíce ingrediencí přírodního původu,“ řekla Aneta Turnovská.

Pro celou rodinu i do kabelky

Při výběru opalovací kosmetiky hraje velkou roli důvěra ke značce. Primárním zdrojem výběru pro zákazníky je vlastní zkušenost a důvěryhodné doporučení, což platí dvojnásob u krémů určených pro děti. „Suverénně však nejprodávanější jsou rodinná balení, ideálně pokud jsou opatřena dávkovačem. Zároveň v poslední době zaznamenáváme také větší poptávku po cestovních baleních do kabelky,“ uzavřela Aneta Turnovská.