Vlastní výroby hypermarketů Globus, tedy pekařství, cukrářství, řeznictví a restaurace, zachovávají širokou nabídku potravin na vánoční stůl a ručí za své poctivé receptury. Řezníci tak vyrábí tuny vinné klobásky s vínem a muškátovým oříškem, pekaři ručně upletou desetitisíce nadýchaných vánoček, cukráři vykrojí statisíce kusů různých tvarů a druhů vánočního cukroví a kuchaři připraví skvělé sváteční menu. O pár metrů dál pak na své zákazníky čekají chlazení kapři z klatovských sádek a zelenina včetně brambor z českých polí. A to zdaleka není všechno. Pod jednou střechou je tu totiž možné nakoupit na Vánoce naprosto vše.

Vánoce musí vonět

Pekařství je nejvoňavější část hypermarketů Globus a před Vánoci to platí dvojnásob. Pekaři a cukráři mají plno práce, což k předvánoční výrobě patří, v plánu totiž mají do vánočních svátků vyrobit 10 tun máslových vánočních těst a 8 tun vánočního máslového cukroví, což je stejně bohatá nabídka jako předchozí roky. Letos dokonce plánují připravit 180 tisíc nadýchaných vánoček plných másla, s rozinkami a mandlemi nebo bez nich, což je o 20 tisíc víc než loni. „Kvalita je u nás na prvním místě, nikdy z ní neslevíme. Například pro máslové cukroví v 600g balení, které vyrábíme již několik let, se zákazníci pravidelně každý rok vracejí,“ říká Pavel Meduna, vedoucí výroby patnácti pekařství a cukrářství Globus. Dodal také, že zákazníci stále častěji využívají také možnost objednat si například větší množství cukroví dopředu.

Vepřový nebo telecí řízek? Tady zákazníky nezklamou

Žádné kompromisy v kvalitě nedělají ani řezníci. „Způsob naší práce je tradiční a v období Vánoc silně zaměřený na sezónu. Předpokládáme velký zájem o naší Vinnou klobásu Globus, o které víme, že Čechům chutná, a kromě toho je i bezlepková. Období Vánoc je též vrcholnou sezónou řízků. Zde můžeme říct, že zákazníci u nás najdou široký výběr masa na toto tradiční jídlo. Ať se jedná o telecí, vepřové nebo i krůtí maso, neděláme kompromis v kvalitě. Významnou výrobní položkou v období Vánoc jsou i kvalitní šunky z naší výroby včetně speciální Vánoční šunky Globus. Rádi bychom naše zákazníky upozornili na náš objednávkový systém, který může znamenat významnou úsporu času a menší stres v předvánočním shonu,“ řekl Pavel Holeček, vedoucí patnácti řeznictví Globus.

Když není čas nebo energie vařit

Restaurace Globus si naplánovaly před Vánoci menu, které zláká hodně zákazníků. Od 7. prosince to bude pečené kachní stehno s červeným zelím a karlovarskými knedlíky. „Týden na to pak navážeme se svíčkovou na smetaně s karlovarskými knedlíky, která letos obdržela ocenění Česká chuťovka,“ řekl Jan Štěch, vedoucí výroby a prodeje restaurací. Dál bude smažený kapr s bramborovým salátem nebo houbový kuba s uzeným masem a kyselou okurkou. Nebude chybět smažená vinná klobása vyrobená mistry řezníky nebo poctivé řízky v trojobalu. Všechny tyto delikatesy budou ke konzumaci jak přímo v restauraci, tak i ke koupi v krabičkách v regálech Snadného vaření na prodejní ploše hypermarketů, kde navíc zákazníci naleznou i rybí polévku.

Ten, kdo se ale vrhne do vlastního bramborového salátu, koupí v Globusu brambory typu A i kořenovou zeleninu od tuzemských pěstitelů. Pokud někomu na salát nezbude čas, může vsadit na bramborový salát přímo z Globusu, který bude k dispozici v 800 g balení ke koupi na hypermarketu.

Tady vám kapra vyfiletují

Kapry hypermarkety Globus odebírají celoročně z Klatov. Před Vánoci se o ně zvedá zájem až o 90 procent. „Jsme jedním z mála dostupných míst, kde umí na požádání čerstvého kapra vyfiletovat. Také tu lze běžně koupit chlazené hlavy, mlíčí i jikry na rybí polévku. O to vše je před každými Vánoci obrovský zájem. Vedle toho pak očekáváme, že zákazníci budou obdobně jako v minulých letech na vánoční svátky nejvíce pořizovat filety lososa a tuňáka,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus. Na Vánoce jako po celý rok v chlazených pultech ryb totiž nechybí široký výběr mořských ryb a mořských plodů. 

Víc ořechů, alkohol ve slevě i bez

„Na měsíc prosinec jsme rozšířili nabídku exotických plodů i plodů suchých včetně ořechů. Suché plody si u nás zákazníci mohou zakoupit také na váhu, což je vždy před Vánoci vítáno,“ řekla Turnovská.

Vedle potravin a dárků je před svátky v regálech vyhledáván i alkohol. Globus má připravenu širokou prezentaci významných značek. „Letos je pravděpodobný zvýšený zájem kupujících o promoční výrobky, a to i v oblasti alkoholických výrobků. Nicméně bude mnoho zákazníků, kteří jako dárek pořídí dle vkusu darovaného i bez ohledu na slevy,“ dodala Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

Otevírací doba

V hypermarketech Globus platí otevírací doba 7 až 21 hodin, výjimkou je hypermarket Globus v Praze na Černém Mostě, kde je otevřeno od 7,30 hodin do 22 hodin.

Podrobnosti jsou uvedeny na webu www.globus.cz a v mobilní aplikaci Můj Globus.

Výjimkami budou před Vánoci dny 22. 12. a 23. 12., kdy platí na všech hypermarketech Globus mimořádná otevírací doba od 7 do 22 hodin. Dne 24. 12. bude otevřeno od 7 hodin do 11,45 hodin.

Globus Fresh v Pardubicích Dubině bude otevřen od 7 do 18 hodin vyjma 24. 12., kdy bude mít otevřeno do 11,45 hodin. Fresh v Praze Stodůlkách bude mít 22. 12. a 23. 12. prodlouženou otevírací dobu do 22 hodin, na Štědrý den jako všechny Globus provozovny uzavře v 11,45 hodin.

O svátcích 25. 12. a 26. 12. jsou všechny provozovny Globus uzavřeny. Otevřeno bude opět 27. 12. a to v běžných provozních hodinách.

Dne 31. 12. platí mimořádná otevírací doba od 7 do 18 hodin ve všech patnácti hypermarketech Globus a Fresh Stodůlky. Fresh v Pardubicích na Silvestra bude otevřen do 14 hodin.