S březnem roste zájem o velikonoční dekorace a přípravu svátečního menu. „Zájem o nákupy sílí s blížícími se svátky. Nákupní košíky obsahují mouky, vejce, mladá masa či hotové mazance. Zákazníci kupují zboží s velikonoční tématikou včetně pomlázek. Nabízíme také široký výběr velikonočních zajíčků, kuřátek, svíček a drobných dekorací. Rostoucí trend přírodních dekorací je i pro tuto sezónu, zákazníci mohou vybírat z dřevěných ozdob různých velikostí a motivů. Ve výzdobě převládají výrazné jarní barvy, jako je žlutá, červená, zelená a modrá,“ řekla Aneta Turnovská, tisková mluvčí Globus. Pomlázky jsou v těchto hypermarketech ke koupi od 6. března v různých délkách od 17,90 korun za kus. „Z dlouhodobějších zkušeností vyplývá, že zákazníci nyní víc nákupy plánují, ale produktově nakupují to, co minulé roky. Řídí se zejména akční nabídkou, kterou jsme pro ně pečlivě připravili,“ doplnila Aneta Turnovská. 

Mistři prostřených stolů: pekaři, řezníci a kuchaři z Globusu

Velikonoce jsou jedním z tradičních svátků v roce, kdy mají pekaři a řezníci v šestnácti hypermarketech Globus napilno o něco víc než v běžné dny. V sortimentu nebudou chybět klasické mazance s rozinkami i bez nich o hmotnosti 300 gramů, máslové mazance půlkilové nebo kilové a máslové mazance De luxe 850 gramů.„O mazance je tradičně obrovský zájem, jsou totiž nejsilnějším symbolem Velikonoc. Proto jsme se opět rozhodli jimi podpořit dobročinné organizace v našem okolí. Od 20. 3. do 31. 3. 2024 bude v prodeji ve všech hypermarketech Globus charitativní mazanec za akční cenu 119,90 korun, ze které půjde 25 korun na charitativní účely,“ řekla Aneta Turnovská. Celkově v šestnácti pekárnách Globus během letošních Velikonoc hodlají ručně vykulit 100 tisíc mazanců a zaplést 80 tisíc jidášů. Pro jejich výrobu se zde spotřebuje 65 tun mouky a 8 tun másla od českých producentů. Vedle toho se mohou zákazníci Globusu těšit i na šlehačkové dorty, velikonoční beránky, medová vejce či linecké tvary. Sladkými dobrotami to zde ale zdaleka nekončí. „Co se masa týče, na Velikonoce jsou „v kurzu“ hlavně uzená masa, šunky, mladá a méně obvyklá masa jako je jehněčí, v menší míře i maso kůzlečí. Zájem o konkrétní masa se na Velikonoce odvíjí od aktuálního počasí. Pokud je teplo, nakupují se již i výrobky na gril, ať už jsou to klobásy, steaky či naše skvělé hovězí hamburgery. Pokud bude chladno, lidé budou naopak vařit hutnější jídla,“ řekla Aneta Turnovská. Pestrou nabídku masa doplňují v hypermarketech Globus v Praze, Brně, Ústí nad Labem a Pardubicích Drůbežím řeznictvím. Ta mají širokou nabídku masa drůbežího jako kachní a krůtí, především ale nabízí zde velmi oblíbené Selské kuře Globus, které je výjimečné svojí chutí vzhledem k prodloužené době výkrmu až 56 dní oproti běžným 33. 

TOP masa na Velikonoce v řeznictví Globus:

1.      Uzené maso
2.      Mladá masa jako jehněčí, telecí, krůtí, králičí,
3.      Šunky, klobásy, paštiky

Z vepřového pak vedou prim řízky a mletá masa. Pokud je na Velikonoce již teplo, tak samozřejmě steaky a hamburgery. 

Restaurace Globus tu jsou pak se svou nabídkou pro toho, kdo nechce trávit čas u sporáku, přitom si ale rád dopřeje výborné jídlo. Kuchaři navaří během Velikonoc  českou klasiku. Zákazníci si tak mohou pochutnat na králíkovi na česneku se špenátem a bramborovými knedlíky, jehněčím na česneku se špenátem a bramborovými knedlíky anebo na velikonoční nádivce s uzeným masem. Tato jídla budou k dostání jak v restauraci, tak na hypermarketech. Restaurace pak nabídne dále také vepřový řízek z kotlety s odlehčeným bramborovým salátem či pečené kuřecí stehno s baby karotkou a hráškovou rýží. V chladících boxech a oddělení lahůdek bude ke koupi oblíbená vajíčková pomazánka.

Otevřeno je mimo Velikonočního pondělí

Otevírací doba všech hypermarketů Globus je (s výjimkou Velikonočního pondělí 1. 4. 2024, kdy je zavřeno) standardní: Denně všechny od 7 do 21 hodin (včetně Velkého pátku 29. 3. 2024), výjimkou je Globus Černý Most, který je má otevírací dobu od 7,30 do 22 hodin (včetně Velkého pátku 29. 3. 2024)