Vychází to z porovnání prodejů valentýnské nabídky hypermarketů Globus. I letos zde najdou zákazníci tematické zboží k oslavě svátku zamilovaných a mnoho z něj nakoupí se zajímavou slevou. Chybět nebudou ani speciální zákusky připravené zdejšími cukrářkami, anebo sváteční menu v restauracích Globus.

Cukrovinky, jahody, vína, speciální dárky a nezbytné květiny. To vše mohou lidé letos pořídit v obchodech v předstihu několika dní před 14. únorem. Nabídka je široká a je o ni letos stejně velký zájem jako před krizí. „Naši zákazníci mají o dárky ke svatému Valentýnu stabilně velký zájem. V kurzu je aktuálně všechno zboží se zamilovanou tématikou. Součástí valentýnských oslav pak tradičně bývají zákusky a dorty připravené našimi cukrářkami k této speciální příležitosti,“ řekla Aneta Turnovská, mluvčí hypermarketů Globus. Podle jejích slov je silný zájem o šperky, tematicky laděné oblečení pro muže i ženy, spodní prádlo, luxusní lůžkoviny a plyšové hračky, které minulý rok spadaly do omezení prodeje.  

Pro letošní valentýnské oslavy pak na atraktivní zboží připravily tyto hypermarkety také slevy. „Před svátkem svatého Valentýna nabízíme slevu 14 procent na celý sortiment šperků a členové klubu Globus bonus ušetří dalších 5 procent. V našem Fashion store zákazníci nakoupí oblečení známých značek s 28procentní slevou. V rámci valentýnského prodeje nabízíme také populární sety spodního prádla pro muže i ženy,“ řekla Aneta Turnovská.

Cukrárny a pekárny, které jsou součástí každého hypermarketu Globus, každoročně připravují valentýnské dorty a další laskominy, ve kterých převažuje červená a růžová barva. „Naše cukrářky nabídnou hned osm druhů valentýnských zákusků, na jejichž výrobu spotřebují velké množství pravé šlehačky, jahod a malin,“ přiblížila Aneta Turnovská. Café Globus pak nabízí od 10. února zvýhodněné menu kávy s valentýnským šlehačkovým řezem a svátek všech zamilovaných v kavárnách připomínají zákusky ozdobené srdíčky z dortových plátů.

 Ani restaurace Globus nezůstávají pozadu a připravují vedle klasické nabídky i sváteční valentýnské menu. To zní: bramborový krém s pečenou slaninou a pórkem, jako hlavní jídlo se podává šťavnatý kuřecí supreme plněný mozzarellou, špenátem a sušenými rajčaty, s černou čočkou se zeleninou.  Závěrečnou sladkou tečkou je čokoládová pěna s višněmi.