„Odvážně jsme přihlásili do soutěže Chléb roku v kategorii Chléb bez hranic náš čerstvý žitno-pšeničný chléb s vlastním žitným kvasem od pekařů z pražských Štěrbohol, což je naše nejmladší pekárna. Že byl v tak silné konkurenci oceněn, je pro naše kolegy opravdu velké povzbuzení,“ řekl Pavel Meduna, vedoucí výroby a prodeje pekáren, cukráren a Café Globus.

Globus má v současnosti 16 plnohodnotných pekáren a cukrářství. Vyrábí se zde 12 druhů chlebů, víc jak 25 druhů tmavého a běžného pečiva, přes 30 druhů jemného pečiva a k tomu dalších 45 druhů cukrářských výrobků. Pro představu se jedná téměř o 100 milionu kusů vlastnoručně vyrobených a prodaných výrobků ročně. Řada výrobků byla oceněna v soutěži Česká chuťovka a na mnoha produktech je pečeť „Vyrobeno podle české cechovní normy“, která stvrzuje kvalitní receptury a dodržení tradiční výroby.

Globus Štěrboholy je nejnovějším hypermarketem Globus v ČR. Zákazníkům je otevřen od 1. června 2023. Má plochu necelých 11 000 m(plocha hypermarketu včetně zázemí)s tím, že se rozkládá ve dvou patrech obchodního domu Europark. Součástí tamního Globusu jsou přirozeně vlastní výroby, tedy pekařství, cukrářství, řeznictví a restaurace. Globus zde zaměstnává na 210 lidí od pokladních po pekaře, cukrářky, řezníky i kuchaře.